UKRAINIAN MEDICAL

STUDENTS' ASSOCIATION

I Національна асамблея UMSA

Медикам бракує закордонного досвіду

«Де Харків? Донецьк є? Де стоматологи? А де Богомолець?» — так починається І національна асамблея «Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків» (UMSA) у НМУ імені Богомольця. Тут і студенти з регіональних медичних вузів, й Асоціація студентів-стоматологів, й Ольга Богомолець і Володимир Загородний у ролі гостей, що забезпечують інформаційну підтримку. Усі зібралися, аби обговорити кілька важливих проблем сучасної медицини.

Сегодня будет решаться вопрос о том, чтобы дать возможность студентам-медикам принимать участие в международных практиках – Гарік Мелкумян, молодий президент UMSA

На думку організаторів, саме досвіду роботи за кордоном бракує українським медикам.

Система обміну UMSA відрізняється від системи літніх стажувань, які зараз діють на основі міжуніверситетських домовленостей, тим, що будь-який студент-медик зможе без спеціальних дозволів від ректорату (це тільки ускладнює процес), тільки завдяки участі в Асамблеї, поїхати на стажування в будь-яку країну. Плюс він сам може вибрати країну та тематику роботи за бажанням. UMSA це бажання оформить, прийме іспит з англійської чи іншої потрібної мови та простежить, щоб у претендента середній бал був не нижчий, ніж четвірка. І все.

Обмін заради взаємозбагачення

Крім літніх стажувань, названа програма передбачає також наукову складову: студент може поринути у справжнє дослідження в провідних клініках світу.

Такі стажування дуже корисні тому, що сприяють взаємообміну цінним досвідом, відповідно, підвищенню рівня медицинської освіти конкретного студента та рівня медицини загалом. Після засвоєння певного досвіду запускається така собі «ланцюгова реакція»: студенти повертаються і прагнуть змінити систему у себе вдома. Але де гарантії, що медики не лишаться за кордоном?

Наша программа не предусматривает трудоустройства или эмиграции студентов за границу. Наоборот, она направлена на улучшение системы здравоохранения и медицинского образования у себя в стране.

Гарік Мелкумян

Щоб втілити проект у життя, потрібно підтягнути українські виші до міжнародних стандартів. Тільки тоді можна брати участь у програмах обміну.

Як це зробити, поки що неясно. А генеральна Асамблея IFMSA в Тайвані, до початку якої потрібно це все влаштувати, вже в серпні. Встигнути б. Та є ще одна перепона: для участі в тайванській Асамблеї потрібні гроші. Студенту треба роки три відкладати стипендію на авіаквиток. Але тут Ольга Богомолець підтвердила свій статус меценатки. Завдяки їй українська делегація таки має бути там цього року.

«Наша организация была основана в 2013-м году, а уже в 2014-м мы получили членство в IFMSA . Все страны — единогласно “за”»

IFMSA — це міжнародна федерація асоціацій студентів-медиків. Проте вона займається не лише обміном студентів. Її діяльність — це представництво та захист позицій студенства перед державою та проектна робота у комітетах («Медична освіта», «Охорона здоров’я», «Репродуктивне здоров’я» тощо). До того ж, без згоди чи принаймні консультації з IFMSA у Європі не приймають жодних рішень, що стосуються студентів-медиків. У Європі взагалі кожне Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти має співпрацювати з місцевою організацією IFMSA. Можливо, оновлені українські Міністерства матимуть достатній ліміт довіри, щоб організувати таку співпрацю і у нас.

Крім усього іншого, сертифікат IFMSA визнають у всіх країнах Європи, але не в нас. Щоб до кінця реалізувати ідею обмінів, UMSA хоче досягнути визнання сертифікатів IFMSA і в Україні. Наша країна варта європейської медицини. Адже Україна — це Європа!

Матеріал STUDWAY