UKRAINIAN MEDICAL

STUDENTS' ASSOCIATION

ІІ Національна асамблея UMSA

У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця 29.11.2014 відбулася національна асамблея Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків (далі UMSA). На засіданні студентські лідери з 12-ти вищих медичних навчальних закладів презентували більш ніж 50 проектів. Головним завданням з’їзду було формування всеукраїнського календаря проектів асоціації, який буде реалізовуватися у всіх 15-ти медичних ВНЗ-партнерах UMSA. Студенти-медики з усієї країни обговорили проблеми реформування медичної освіти, охорони здоров’я та концепцію здорового способу життя 2020. Було прийнято рішення розпочати реалізацію проекту «Медичний волонтер» та досягнуто домовленостей про консолідацію зусиль та співпрацю в межах єдиного алгоритму цього проекту. Комітет UMSA «Human rights and peace» презентував проекти по захисту прав студентів, які вимушено покинули свої постійні місця навчання.

Засідання відкрив президент всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків, Гарік Мелкумян, поставивши метою асамблеї дати відповідь на питання «Чим студенти-медики можуть сьогодні допомогти країні?» і сформувати цю відповідь у вигляді національного календаря проектів UMSA та чіткого алгоритму їх реалізацій.

Студентів-медиків привітала почесний гість UMSA, Заслужений лікар України, депутат Верховної Ради, радник президента – Ольга Богомолець. У своєму виступі Ольга Вадимівна підкреслила важливість конкурентоспроможності майбутніх українських лікарів, та закликала всіх до активної участі в суспільному житті країни. Найактивнішим студентам та волонтерам Богомолець вручила подяки та пам’ятні медалі.

Президент Української федерації роботодавців у сфері охорони здоров’я Загородній Володимир Васильович висловив свою готовність підтримувати студентські проекти, а також сприяти активній участі майбутніх лікарів у процесах реформування медичної освіти та охорони здоров’я. Серед почесних гостей був і уповноважений МОЗ щодо захисту прав лікарів Маркевич Генадій Йосифович.

На зустрічі були також презентовані результати успішної участі делегації UMSA на генеральній асамблеї «International Federation of Medical Students’ Associations» в Тайвані. Завдяки чому майбутні українські лікарі зможуть стажуватися в кращих клініках світу вже з 2015 року.

ГО «Всеукраїнська молодіжна асоціація студентів-медиків» є офіційним представництвом Міжнародної федерації асоціацій студентів медиків (International Federation of Medical Students’ Association – IFMSA) в Україні з 2014 року та об’єднує майбутніх лікарів з 15-ти ВМНЗ.

IFMSA – є консультативно-дорадчим органом ВООЗ, що представлений національними медичними студентськими організаціями з 110 країн світу. Основною діяльністю IFMSA є міжнародні клінічні та наукові обміни студентів-медиків та лікарів-інтернів.